1xbet

Dünya medyası Dolmabahçe'deydi - Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Son Dakika Kocaeli HaberleriKocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Son Dakika Kocaeli Haberleri

27 Haziran 2022 - 08:54

Dünya medyası Dolmabahçe’deydi

Rusya’nın Ukrayna’ya saldırısından sonra müzakere masasına oturan Kiev ve Moskova heyetleri İstanbul Dolmabahçe Sarayı’nda yüz yüze geldi. Kiev …

Dünya medyası Dolmabahçe’deydi
Son Güncelleme :

30 Mart 2022 - 9:58

12 views

Rusya’nın Ukrayna’ya saldırısından sonra müzakere masasına oturan Kiev ve Moskova heyetleri İstanbul Dolmabahçe Sarayı’nda yüz yüze geldi.

Kiev ve Moskova heyetleri 5.tur müzakeleri için Dolmabahçe Çalışma Ofisi’nde görüşmeler yaparken, dünya medyası İstanbul’da tüm gün haber nöbetindeydi. Türkiye’nin yoğun diplomasi trafiği sonucu, İstanbul’da düzenlenen müzakereye katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, görüşme öncesi yaptığı konuşmada ayakta alkışlandı.

TRT Haberin aktardığına göre, savaşın gidişatını değiştirecek görüşmeler için geniş önlemler alınırken, Erdoğan ateşkes çağrısında bulundu. Saat 10.30’da başlayan görüşmelerde Rus heyeti takım elbise giyerken, Ukrayna heyeti ise görüşmelere kamujlaf ve spor kıyafet ile katıldı. Müzakerinin sonuçlarını dünyaya duyuracak ekipler de gün boyu nöbet tuttu.