1xbet

van haber

Dünya Emekçi Kadınlar Günü Ödül Töreni - Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Son Dakika Kocaeli HaberleriKocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Son Dakika Kocaeli Haberleri

29 Eylül 2023 - 03:46

Dünya Emekçi Kadınlar Günü Ödül Töreni

Yeditepe Üniversitesi Women in Business Kulübü, Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü çevrim içi ödül töreni ile kutladı. Törende, toplumsal cinsiyet …

Dünya Emekçi Kadınlar Günü Ödül Töreni
Son Güncelleme :

10 Mart 2022 - 1:46

58 views

Yeditepe Üniversitesi Women in Business Kulübü, Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü çevrim içi ödül töreni ile kutladı. Törende, toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlanmasına yönelik başarılı çalışmalar yürüten isimlere ödülleri verildi.

Türkiye’de kadınların iş hayatı ve sosyal hayattaki yerleri ve hakları konusunda farkındalık yaratmak ve öğrencilerin daha üniversite sıralarındayken çalışmalar yapmalarını sağlamak amacıyla kurulan Yeditepe Üniversitesi Women in Business Kulübü’nün düzenlediği, “Dünya Emekçi Kadınlar Günü Ödül Töreni’nin dördüncüsü, bu yıl çevrim içi ortamda gerçekleştirildi.

“Bir şeyler yapmamız, elimizi taşın altına koymamız lazım”

Yeditepe Üniversitesi’nin YouTube hesabından canlı olarak yayınlanan törenin açılışında konuşan Yeditepe Üniversitesi Kurucu Başkan Danışmanı Prof. Dr. Sedefhan Oğuz, “Ne kadar çok konuşuluyor bilhassa bugün ama konuşmaktan ziyade bir şeyler yapmamız, ellerimizi taşın altına koymamız gerekiyor hem kadınlar hem erkekler olarak” dedi.

“Emeğin cinsiyetinin olmadığını vurgulamak istiyoruz”

Yeditepe Üniversitesi Women in Business Kulübü Başkanı Fatma Nur Gedik, “emek” kavramına dikkat çekmek istediklerini dile getirdi. Gedik, “Bugün kadınların emeğinin ve iş hayatındaki kıymetli yerinin kutlandığı bir gün, kadınların ne kadar azimli, çalışkan ve üretken olduğunun göstergesi niteliğinde” dedi.

Yeditepe Üniversitesi Dans Kulübü öğrencilerinin gösterisi keyifli anlara sahne oldu. Women in Business Kulubü üyesi Efnan Gersman ise söylediği şarkılarla ile sesine hayran bıraktı.

Toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlanmasına yönelik başarılı çalışmalar yürüten ve bunun gerçekleşmesi için öncülük eden isimlere ödülleri tören öncesi gönderildi. Çevrim içi bağlanarak törene katılan ve ödüllerini alan isimler şöyle:

Pınar Deniz – Oyuncu

Salih Bademci – Oyuncu

Merve Dizdar – Oyuncu

Ezgi Mola- Oyuncu

Buket Akdol – Tango Dansı Eğitmeni, Öğretim Üyesi

Lil Zey – Rapçi

Leyan Senay – Davulcu

Filenin Sultanları – A Milli Kadın Voleybol Takımı

Ferhan Arıcan – Milli Jimlastikçi

Sinem Sandıkçı Gökçen – L’Oreal Türkiye Ülke Genel Müdürü

Rana Özşeker – RNA Değişim Yönetimi & Yönetici Ortak, Arya Kadın Yatırım Platformu Yönetim Kurulu Üyesi ve Yatırımcısı

Zümran Ömür – Boğatepe Çevre ve Yaşam Derneği Başkanı

Elif Akkuş- Savaş Muhabiri

Zeynep Selgur – Sportive’in Genel Müdürü

Özge Karabulut – İlk Kadın Taaruz Helikopter Pilotu

İdil Yazar – Şef, Hürriyet Gazetesi Kadın Olmak Köşesi Yazarı

Saadet Özkan Efe – Girişimci, UCİM Kurucusu ve Genel Başkanı

Elif Nur Fırat Karalar – Koç Üniversitesi Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü Araştırma Laboratuvarı Kurucusu

Dr. Dilek Gürsoy – Kalp ve Yapay Kalp Cerrahı

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı