1xbet

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan fırsatçılara gözdağı - Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Son Dakika Kocaeli HaberleriKocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Son Dakika Kocaeli Haberleri

11 Ağustos 2022 - 02:08

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan fırsatçılara gözdağı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, gıda fiyatları konusunda fırsatçılara uyarıda bulunarak ”Vicdansızlık yaparak milletin aşına, ekmeğine, geçimine göz …

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan fırsatçılara gözdağı
Son Güncelleme :

02 Nisan 2022 - 17:54

33 views

Cumhurbaşkanı Erdoğan, gıda fiyatları konusunda fırsatçılara uyarıda bulunarak ”Vicdansızlık yaparak milletin aşına, ekmeğine, geçimine göz dikenlere acımayacağız” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Malatya Çevre Yolu 1. Kısım Açılış Töreni’ne İstanbul Dolmabahçe Ofisi’nden video konferans yöntemiyle katıldı.
Törende konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın gündeminde ekonomideki gelişmeler vardı.

”FAHİŞ KAZANÇ PEŞİNDE KOŞANLARLA MÜCADELEMİZİ SÜRDÜRÜYORUZ”

Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları şöyle: ”Dünyanın salgından savaşa göçten ayrımcılığa ekonomik sarsıntılardan sosyal karmaşalara kadar nice krizlerle boğuştuğu dönemden geçiyoruz. Önümüzde aşmamız gereken sıkıntılar var. Döviz kuru hareketleri, faiz kuru tartışmalarının, enflasyondaki yükselişin tehdidi altındadır. Aşırı artışlar bizi de etkilemektedir. Kimi kesimlerin vicdansızlığa varan aç gözlülüğü eklendiğinde vatandaşlarımız tarafından sıkıntılı bir tablo ortaya çıkmaktadır. Fahiş kazanç peşinde koşanlarla mücadelemizi sürdürüyoruz. Vatandaşlarımız elektrik ve doğalgaz fiyatlarındaki artıştan korumak için sübvansiyonlar yaptık. Bu yıl da elektrik ve doğalgaz faturalarının önemli bir kısmını devlet olarak biz üstleniyoruz. Enerjide geçen yılın 2 katına varan destek sağlamış olacağız.

”MİLLETİN AŞINA, EKMEĞİNE, GEÇİMİNE GÖZ DİKENLERE ACIMAYACAĞIZ”

Gıda fiyatlarında maliyetler dışında kalan artışları yakından takip ediyoruz. Fiyatlar konusunda vicdansızlık yaparak milletin aşına, ekmeğine, geçimine göz dikenlere acımayacağız. Böyle dönemler hep birlikte fedakarlık yapmamız günlük kazancımızı değil, ortak geleceğimizi düşünmemiz gereken günlerdir. Milletin huzuruna göz dikenler en büyük zararı kendilerine vermektedir. İlgili bakanlıklarımız denetim ve mevzuat çalışmaları içindedir. Bunların etiketlere yansımalarını en kısa sürede görmeye başlayacağız. Tarım, turizm ve inşaat sektöründeki hareketlenme istihdamı olumlu etkileyecektir. Yatırım, istihdam, üretim, ihracat ve cari fazla hedeflerine doğru daha hızlı adımlarla ilerlemeye başlayacaktır. Milletimizden sabırlı olmasını istiyorum.”