1xbet

Cumhurbaşkanı Erdoğan Özbekistan yolcusu - Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Son Dakika Kocaeli HaberleriKocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Son Dakika Kocaeli Haberleri

7 Temmuz 2022 - 16:35

Cumhurbaşkanı Erdoğan Özbekistan yolcusu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Özbekistan’ın başkenti Taşkent’e ziyarete gidecek. Cumhurbaşkanı Erdoğan, yarın Özbekistan’ın başkenti …

Cumhurbaşkanı Erdoğan Özbekistan yolcusu
Son Güncelleme :

28 Mart 2022 - 14:02

23 views

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Özbekistan’ın başkenti Taşkent’e ziyarete gidecek.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yarın Özbekistan’ın başkenti Taşkent’e gidecek. Erdoğan’ın yapacağı ziyaret sırasında Özbekistan-Türkiye Yüksek Düzeyli Stratejik İş Birliği Konseyinin ikinci toplantısının düzenlenmesi öngörülüyor.

Erdoğan’ın Taşkent’e yapacağı ziyaret sırasında Özbekistan-Türkiye Yüksek Düzeyli Stratejik İş Birliği Konseyinin ikinci toplantısının düzenlenmesi öngörülüyor.

Erdoğan’ın büyük bir heyetle yapacağı ziyareti sırasında imzalanacak ikili anlaşmalarla ülkeler arasındaki stratejik ortaklık ilişkilerinin en üst seviyeye çıkarılması bekleniyor.

Türkiye ile Özbekistan arasındaki ticari ilişkilerde de yeni bir dönem başlarken, 2016’da 1 milyar 242 milyon dolar olan ikili ticaret hacmi, 2020 yılında 2 milyar 101 milyon dolara, 2021’de de 3 milyar 645 milyon dolara ulaştı.