1xbet

CHP Konak İlçe Başkanı Akın Küçükoğulları'ndan zam açıklaması - Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Son Dakika Kocaeli HaberleriKocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Son Dakika Kocaeli Haberleri

17 Ağustos 2022 - 14:19

CHP Konak İlçe Başkanı Akın Küçükoğulları’ndan zam açıklaması

“Her gün arka arkaya gelen zamlar hız kesmeden sürüyor. Doğalgaz, elektrik, akaryakıt ve öğrenci harçlarına yapılan zam fırtınası, şahsım …

CHP Konak İlçe Başkanı Akın Küçükoğulları’ndan zam açıklaması
Son Güncelleme :

01 Nisan 2022 - 4:10

12 views

“Her gün arka arkaya gelen zamlar hız kesmeden sürüyor. Doğalgaz, elektrik, akaryakıt ve öğrenci harçlarına yapılan zam fırtınası, şahsım hükümeti tarafından görmezden gelinmekte.

Kendisine 300 odalı yazlık saray inşa ettirenler, maalesef utanmadan emeklinin bayram ikramiyesine yalnızca 100 TL zammı uygun görüyorlar.

Bu zam bir ailenin aylık ekmek parasını bile karşılamamaktadır. En düşük emekli maaşı ve emekli yurttaşlarımıza verilen bayram ikramiyesi en az asgari ücret düzeyinde olmalıdır.

Ülkeyi yönettiğini iddia eden bu zihniyet, kendine saray inşa edip emeğiyle çalışıp üreten vatandaşlara porsiyonları küçültme tavsiyesinde bulunuyor. Artık az kaldı. Emeklileri yoksulluğa sürükleyen bu iktidara cevabımızı, ilk seçimlerde sandıkta vereceğiz.”

Biz Cumhuriyet Halk Partisi olarak ne erken emeklilik ne ayrıcalık ne de lütuf istiyoruz. Tek isteğimiz 1999 yılında çıkartılan yasanın geriye doğru işletilmesi sonucu oluşan mağduriyetlerin bugün devleti yönetenler tarafından iade edilmesidir. Emeğiyle, alın teriyle çalışan vatandaşımızın işe başladığı şartlardaki emeklilik haklarının geri verilmesidir.

“Beşli çeteye dolar bazında ödedikleri faizleri bile Türk lirasına çevirseniz sadece sizin değil, sonraki 2-3 kuşağın dahi masraflarını karşılayabilirsiniz.

Bütün mesele bir siyasi tercihtir. İktidar, EYT’lilerden yana bir siyasi tercihte bulunmak istemiyor. Yani ‘Biz bir yasa çıkardık, siz de buna uyacaksınız kardeşim’ diyor. Söz veriyoruz, emeklilikte yaşa takılanların sorununu Aile Destekleri Sigortası ile çözeceğiz”. Cumhuriyet Halk Partisi iktidarında ülkemizin her kesiminin yaşayacağı refah artışından emeklilerimizde en güzel şekilde faydalanacak. Söz veriyoruz, Geliyor gelmekte olan…

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı