van haber

Büyükşehir şoförü gönülleri fethetti « Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Son Dakika Kocaeli Haberleri

20 Temmuz 2024 - 12:22

Büyükşehir şoförü gönülleri fethetti

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi UlaşımPark şoförlerinden Hakan Yıldırım, 2020’nin son günlerinde yaptığı hareketle gönüllerde taht kurdu.

Büyükşehir şoförü gönülleri fethetti
Son Güncelleme :

03 Ocak 2022 - 15:08

169 views

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi UlaşımPark şoförlerinden Hakan Yıldırım, 2020’nin son günlerinde yaptığı hareketle gönüllerde taht kurdu. İzmit Seka Tüneli Orduevi mevkiinde sabah saatlerinde yaşanan olayda UlaşımPark şoförü Hakan Yıldırım, engelli bir vatandaşın tekerlekli sandalyesiyle ters yönden geldiğini gördü. Engelli vatandaşın bir trafik kazası geçirmesinden endişe eden şoför Yıldırım, aracını güvenli bir şekilde durdurdu, yolculara da bilgi vererek otobüsten indi. Sürücü Yıldırım çevreden geçenlerin de yardımıyla engelli vatandaşı kaldırıma alarak, güvenli bir şekilde yoluna devam etmesini sağladı. Şoförün bu davranışı çevredekiler ve otobüs yolcuları tarafından takdirle karşılandı. Olayı gören vatandaşlar 153 Çağrı Merkezi’ne mesaj atarak, bu duyarlı davranışından dolayı Büyükşehir’i ve şoförü kutladı.

OLASI KAZAYI ENGELLEMİŞ OLDU

Olay Kocaeli’nin İzmit Orduevi mevkiinde 30 Aralık 2021 Perşembe günü saat 09.30 sularında gerçekleşti. 70 nolu hatta Akpınar TOKİ-Umuttepe seferini yapmakta olan sürücü Hakan Yıldırım, otobüsünü ve trafiğin bir şeridini durdurarak yol kenarında ters şeritte ilerlemekte olan engelli vatandaşı kaldırıma çıkarttı. Engelli vatandaşın güvenli bir şekilde yolda hareket etmesini sağlayan şoför olası kazanın da önüne geçmiş oldu. Bir an bile duraksamadan aracını güvenli bir şekilde durduran şoför, kaldırımdan yürüyen vatandaşlardan da destek alarak engelli vatandaşın daha güvenli hareket etmesini sağladı.

YOLCULAR SÜRÜCÜYE TEŞEKKÜR ETTİ

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi çağrı merkezi Büyükşehir 153’e de araç içerisindeki yolculardan ve çevrede olaya şahit olanlardan tebrik, teşekkür mail ve mesajları geldi. Yolcular bu anlamlı hareketi tebrik ederek, ‘’Kocaeli Büyükşehir sürücüsünün yapmış olduğu bu anlamlı hareketten dolayı kendisini tebrik ediyorum. Tüm sürücülere örnek olan bu kardeşimizin yaptığı davranış araç içerisindeki biz yolcuları da duygulandırdı. Kendisini takdir ve tebrik ediyoruz’’ sözleriyle duygularını aktardı.