1xbet

Büyükşehir, genç yazarları okurlarıyla buluşturdu - Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Son Dakika Kocaeli HaberleriKocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Son Dakika Kocaeli Haberleri

17 Ağustos 2022 - 14:08

Büyükşehir, genç yazarları okurlarıyla buluşturdu

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Kütüphane Haftası nedeniyle genç yazarlar Ekin Koç ve Sena Nur Işık’ı okurlarıyla buluşturdu. Büyükşehir …

Büyükşehir, genç yazarları okurlarıyla buluşturdu
Son Güncelleme :

01 Nisan 2022 - 5:56

22 views

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Kütüphane Haftası nedeniyle genç yazarlar Ekin Koç ve Sena Nur Işık’ı okurlarıyla buluşturdu.

Büyükşehir Belediyesi, , Kütüphane Haftası etkinliklerine devam ediyor. 58. Kütüphane Haftası ve Doğan Hızlan Kütüphanesi 10 Yaşında etkinlikleri kapsamında genç yazarlar okurlarıyla buluşuyor. Etkinliklerin dördüncü gününde Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı tarafından Doğan Hızlan Kütüphanesi’nin en çok kitap okuyan üyesi Müzeyyen Akın’a armağan olarak, kütüphane bahçesine fidan dikildi. Fidan dikiminin ardından AKM fuayesinde Edebiyat ve Antalya Sergisi’nin açılışı yapıldı. Ardından AKM’de genç yazarlar Ekin Koç ve Sena Nur Işık’ın katıldığı söyleşi düzenlendi. Söyleşiyi çeşitli okullardan yaklaşık 450 lise öğrencisi takip etti. Genç yazarlar, öğrencilerle yazarlık deneyimlerini anlatarak keyifli bir söyleşi gerçekleştirdi.

BU YIL BİZİM İÇİN ÇOK ANLAMLI

Etkinlikte konuşan Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Okan Yavuz, şunları söyledi: “Bu yıl sadece Kütüphane Haftası’nı değil Antalyalı okurların göz bebeği Doğan Hızlan Kütüphanemizin de 10. yaşını kutluyoruz. 2012 yılında değerli yazar ve edebiyat eleştirmeni Doğan Hızlan’ın büyük katkılarıyla 20 bin adet kitapla kapılarını açan kütüphanemiz, bugün yüz bin cilde yakın kitap koleksiyonuyla, bilgi, kültür ve sanat dostlarının başvuru kaynağı haline geldi. Doğan Hızlan Kütüphanesi artık kabına sığamıyor. Çünkü sadece bir kent kütüphanesi değil, aynı zamanda Türkiye’nin kitap dağıtım noktası olarak da hizmet veriyor. Sizlerin değerli kitap bağışları artık 81 ilimizde kitaba ulaşamayan insanlarımıza da ışık oluyor.”

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı