1xbet

Bursa'da Türk Dünyası Diaspora Forumu - Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Son Dakika Kocaeli HaberleriKocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Son Dakika Kocaeli Haberleri

17 Ağustos 2022 - 13:38

Bursa’da Türk Dünyası Diaspora Forumu

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı’nın ev sahipliğinde Bursa’da yapılacak olan Türk Devletleri Teşkilatı İkinci Diaspora Forumu …

Bursa’da Türk Dünyası Diaspora Forumu
Son Güncelleme :

27 Mart 2022 - 1:42

17 views

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı’nın ev sahipliğinde Bursa’da yapılacak olan Türk Devletleri Teşkilatı İkinci Diaspora Forumu 28-29 Mart’ta geniş katılımla gerçekleştirilecek.

Bursa’da yapılacak olan Türk Devletleri Teşkilatı Diaspora Forumu’nda 12 ülkeden 70 katılımcı bir araya gelecek.

28-29 Mart’ta geniş katılımla gerçekleştirilecek olan foruma Azerbaycan, Kazakistan, Kırgızistan ve Türkmenistan’ın diaspora bakan veya başkanları katılacak.Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı tarafından yapılacak olan etkinlikle ilgili Abdullah Eren, “Öncelikle kurum başkanları olarak bizler iş birliği imkanlarını konuşacağız. Akademisyenler farklı diasporaların özelliklerinden bahsedecek, farklı ülkelerden gelen STK temsilcileri yaptıkları faaliyetleri birbirleri ile paylaşacaklar ve iş birliği imkanlarını konuşacaklar.” dedi.

TRT haberin aktardığına göre, forumda yaklaşık 20 milyona ulaşan Türk dünyası diasporasının birlik ve beraberliğini arttırıcı somut adımlar ele alınacak. Irkçılık ve ayrımcılıkla mücadelede yapılacak iş birliği değerlendirilecek.