1xbet

Bursa'da 58. Kütüphane Haftası şenlikli geçecek - Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Son Dakika Kocaeli HaberleriKocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Son Dakika Kocaeli Haberleri

11 Ağustos 2022 - 07:43

Bursa’da 58. Kütüphane Haftası şenlikli geçecek

58. Kütüphane Haftası Şenlikleri kapsamında Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge birimi ve Bursa Büyükşehir Belediyesi Kütüphaneler Şube …

Bursa’da 58. Kütüphane Haftası şenlikli geçecek
Son Güncelleme :

27 Mart 2022 - 8:36

27 views

58. Kütüphane Haftası Şenlikleri kapsamında Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge birimi ve Bursa Büyükşehir Belediyesi Kütüphaneler Şube Müdürlüğü iş birliğiyle planlanan çocuk ve sanat etkinlikleri 28 Mart’ta başlıyor.

BURSA (İGFA) – Bursa İl Millî Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge birimi ve Bursa Büyükşehir Belediyesi Kütüphaneler Şube Müdürlüğü iş birliğiyle 58. Kütüphane Haftası Şenlikleri kapsamında çocuk ve sanat konulu etkinlikler düzenleniyor.

Kütüphane Haftası’na özel planlanan etkinler 28 Mart – 3 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Yazar söyleşileri, çeşitli atölyeler vb. birçok etkinliğin yer aldığı çocuk ve sanat etkinliklerine okul öncesinden ortaöğretim düzeyine kadar öğrenciler katılım gösterebilecek.

Etkinliklerle ayrıca çocuklara okuma sevgisi ve okuma alışkanlığı kazandırmak, dil, duygusal ve bilişsel becerilerini geliştirmelerine katkıda bulunmak, soyut düşünme becerilerinin ve hayal güçlerinin gelişmesine yardımcı olmak aynı zamanda sebep sonuç ilişkisi kurma becerilerini artırmak hedefleniyor.