1xbet

Bursa Orhaneli'nde BUSKİ'den altyapı yenilemesi - Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Son Dakika Kocaeli HaberleriKocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Son Dakika Kocaeli Haberleri

1 Temmuz 2022 - 21:24

Bursa Orhaneli’nde BUSKİ’den altyapı yenilemesi

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin Orhaneli’nin Gazipaşa Mahallesi’nde gerçekleştirdiği altyapı çalışmaları ile içme suyu şebeke hatları yenileniyor …

Bursa Orhaneli’nde BUSKİ’den altyapı yenilemesi
Son Güncelleme :

23 Nisan 2022 - 1:00

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin Orhaneli’nin Gazipaşa Mahallesi’nde gerçekleştirdiği altyapı çalışmaları ile içme suyu şebeke hatları yenileniyor.

BURSA (İGFA) – Bursa’nın her noktasında çalışmalarına ara vermeden devam eden, BUSKİ marifetiyle merkez ve ilçeleri şantiyeye dönüştüren Büyükşehir Belediyesi, altyapı yatırımlarını yaz-kış, yağmur-çamur demeden sürdürüyor.

Bu kapsamda Orhaneli’nin Gazipaşa Mahallesi’nde, eskiyen ve yıpranan içme suyu şebeke hatları yenileri ile değiştiriliyor.

İçme suyu yatırımı ile su şebekesindeki kayıp ve kaçakların önüne geçilerek, su kaynakları verimli şekilde kullanılırken; Dağ yöresi sakinleri de daha sağlıklı ve kesintisiz içme suyuna kavuşuyor.

Tüm ilçelerin sağlıklı altyapıya kavuşması için önemli yatırımları hayata geçirdiklerini belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, imalatların tamamlandığında, eskiyen şebeke hatları rehabilite edilmiş olacağını söyledi. Aktaş, “Orhaneli bizim için en az diğer ilçeler kadar önemli. Bunu da yaptığımız alt yapı yatırımlarıyla kanıtlıyoruz. Tüm çabamız, Bursa halkına daha sağlıklı ve yaşanılabilir şehir sunmak” dedi.