van haber

Bursa İnegöl’de ‘Pazartesi Pazarı’na yeni çehre « Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Son Dakika Kocaeli Haberleri

18 Temmuz 2024 - 01:47

Bursa İnegöl’de ‘Pazartesi Pazarı’na yeni çehre

Bursa’da İnegöl Belediyesi, Pazartesi pazarı bölgesinde oluşan trafik yoğunluğunu azaltmak ve yeni otopark alanı kazandırmak adına çalışmalarını …

Bursa İnegöl’de ‘Pazartesi Pazarı’na yeni çehre
Son Güncelleme :

07 Mart 2022 - 1:00

135 views

Bursa’da İnegöl Belediyesi, Pazartesi pazarı bölgesinde oluşan trafik yoğunluğunu azaltmak ve yeni otopark alanı kazandırmak adına çalışmalarını başlattı.

BURSA (İGFA) – Pazartesi pazarı bölgesinde yaşanan trafik yoğunluğuna müdahale eden İnegöl Belediyesi, yol genişletme ve yeni otopark alanı kazandırma çalışmalarını başlattı. Hafta sonu hummalı bir şekilde çalışma yapan ekipleri ziyaret eden İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, bu çalışmalarla birlikte hem bölgedeki esnafların hem de pazarcı esnafı ile alışveriş yapan vatandaşların rahat bir şekilde pazardan istifade edeceklerini söyledi.

Pazar alanındaki çalışmaları beraberindeki heyetle birlikte inceleme yapan İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban burada çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Başkan Alper Taban, çevredeki esnafların bu yoğunluktan etkilendiğini gördüklerini belirterek, “Yıllarca kabul görmüş pazartesi pazarını daha doğru nasıl kullanabiliriz konusunu çalıştığımızda esnaf arkadaşlarımızın da bu trafikten etkilenmeyeceği, beraberinde pazara gelen vatandaşlarımızın da rahat bir şekilde hizmet alacağı düzenlemeler yapıyoruz” dedi.

Sadece pazar bölgesinde değil sanayinin trafik sorununu çözmek amacıyla sinyalizasyon düzenlemesinin de tamamlandığını ileten Başkan Taban, “Burada sadece pazar düzenlemesi değil trafik düzenlemesi de gerçekleşecek. Ertuğrulgazi Caddesi’nde kavşak düzenlemesi mevcut. Büyükşehir Belediyemiz tarafından sinyalizasyon işleri tamamlandı. Sanayi Caddemizde de sinyalizasyon devreye almamızla beraber tek yön uygulamasına dönecek. Ertuğrulgazi Caddemizden yine Zafer Caddesi ve devamına da tek yön olacak” diye konuştu.

Başkan Taban, ayrıca bölgede 100 araçlık otopark oluşturulacağını ve doğru kullanıldığında trafik konusunda sorun yaşanmayacağını sözlerine ekledi.