1xbet

van haber

"Biz Türkiyeyiz, gelecek biziz" - Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Son Dakika Kocaeli HaberleriKocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Son Dakika Kocaeli Haberleri

19 Mayıs 2024 - 21:34

“Biz Türkiyeyiz, gelecek biziz”

İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Özuslu Mardin Tanıtım Günlerinde konuştu: Mardin Tanıtım Derneği tarafından düzenlenen Mardin …

“Biz Türkiyeyiz, gelecek biziz”
Son Güncelleme :

06 Mart 2022 - 20:12

79 views

İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Özuslu Mardin Tanıtım Günlerinde konuştu:

Mardin Tanıtım Derneği tarafından düzenlenen Mardin Tanıtım Günleri’nin açılış etkinliğine katılan İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mustafa Özuslu, “Doğudan batıya kuzeyden güneye biz Türkiyeyiz. Biriz ve birlikte olmaya devam edeceğiz. Gelecek biziz” dedi.

Mardin Tanıtım Derneği tarafından düzenlenen Mardin Tanıtım Günleri, Karşıyaka Bostanlı Pazaryeri’nde başladı. 7 Mart’a kadar sürecek etkinliğin açılışına katılan İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mustafa Özuslu, birlik ve beraberlik mesajı verdi.

Sözlerine “Bu ne güzel Mardin, bu ne güzel İzmir, bu ne güzel Türkiye, bu ne güzel bir Anadolu fotoğrafı” diyerek başlayan Özuslu, “Anadolu’nun kadim kenti Mardin’den kalkıp İzmir’e gelen ve kültürleriyle İzmir’i zenginleştiren çalışkan insanlar Mardin’i İzmirlilere tanıtıp İzmir’i Mardinlilere anlatmak için Mardin Tanıtım Günleri’ni düzenlemişler. Çok iyi bir iş yapmışlar. Doğudan batıya, kuzeyden güneye biz Türkiyeyiz. Biriz ve birlikte olmaya devam edeceğiz. Gelecek biziz” dedi.

İzmir Mardinliler Federasyonu Başkan Yardımcısı ve İzmir Derikliler Dernek Başkanı Mümtaz Necimoğlu, tanıtım günleri etkinliğinin hem hemşehrilerin arasındaki dayanışmayı arttırmaya hem de şehrin kültürel tanıtımına önemli katkılarda bulunacağını kaydetti. Mardin’i her yönü ve her ilçesiyle Bostanlı Pazaryeri’nde tanıtmayı hedeflediklerini söyleyen İzmir Mardinliler Federasyonu Başkanı Ahmet Tunçvise “Dinlerin, dillerin, kültürlerin beşiği Mardinimizi tanımaya gelsinler. Emin olun çok güzel şeylerle karşılaşacaksınız” dedi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı