1xbet

Bilecik Pazaryeri'nde ZİHA ile ilaçlama - Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Son Dakika Kocaeli HaberleriKocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Son Dakika Kocaeli Haberleri

26 Haziran 2022 - 20:52

Bilecik Pazaryeri’nde ZİHA ile ilaçlama

Bilecik’in Pazaryeri ilçesinde ilk kez tarımsal alanda kullanılan Zirai İnsansız Hava Aracı (ZİHA) ile ilaçlama işlemi yapıldı. Pazaryeri Gündem …

Bilecik Pazaryeri’nde  ZİHA ile ilaçlama
Son Güncelleme :

22 Nisan 2022 - 9:38

11 views

Bilecik’in Pazaryeri ilçesinde ilk kez tarımsal alanda kullanılan Zirai İnsansız Hava Aracı (ZİHA) ile ilaçlama işlemi yapıldı.

Pazaryeri Gündem / BİLECİK İGFA) – Pazaryeri ilçesinde çiftçilik ile uğraşan Orhan Dönmez tarlasında ekili buğdayları Zirai İnsansız Hava Aracı (ZİHA) ile ilaçlattı.

Tarlasına geçen sene ayçiçeği bu sene ise buğday ektiğini ve Zirai İnsansız Hava Aracı gübre atmanın traktör ile gübre atmaktan daha ucuz olduğunu belirten Pazaryerili çiftçi Orhan Dönmez, 80 dönümlük tarlasındaki buğdayları drone ile ilaçlatıp drone nin mahsullere zarar vermediğini traktördeki gibi mahsullerin ezilmediğini söyledi.

İlçede ilk kez uygulanan Drone ile gübre atmanın zaman tasarrufu sağladığını dile getiren Dönmez ilçedeki diğer çiftçilere de örnek olması bekleniyor.