1xbet

van haber

Bakan Yanık: Mart ayı yaşlı ve engelli aylıkları hesaplarda - Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Son Dakika Kocaeli HaberleriKocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Son Dakika Kocaeli Haberleri

19 Mayıs 2024 - 21:15

Bakan Yanık: Mart ayı yaşlı ve engelli aylıkları hesaplarda

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Mart ayı yaşlı aylığı ve engelli aylıklarını hesaplara yatırdıklarını açıkladı. ANKARA (İGFA) – Aile …

Bakan Yanık: Mart ayı yaşlı ve engelli aylıkları hesaplarda
Son Güncelleme :

09 Mart 2022 - 9:46

114 views

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Mart ayı yaşlı aylığı ve engelli aylıklarını hesaplara yatırdıklarını açıkladı.

ANKARA (İGFA) – Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Mart ayına ilişkin yaşlı aylığı ve engelli aylıkları ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Mart ayı içerisinde yaklaşık 836 milyon TL tutarında yaşlı aylığı yardımında bulunduklarını belirten Bakan Yanık, yaklaşık 653 milyon lira tutarındaki engelli aylıklarının da hak sahiplerinin hesaplarına yatırdıklarını kaydetti.

Yaşlı aylığı ve engelli aylıkları kapsamında 1 milyar 489 milyon TL’yi aşan bir ödeme yaptıklarını ifade eden Bakan Yanık, ““Mart ayına ilişkin yaşlı aylığı ve engelli aylıklarını hesaplara yatırdık. Ödemelerin tüm engelli ve yaşlı vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum”” dedi.

Engelli ve yaşlı vatandaşlara yönelik kapsayıcı ve düzenli olarak sosyal yardım programları geliştirdiklerini belirten Bakan Yanık, ““Engelli ve yaşlı vatandaşların toplumsal hayata tam ve etkin katılımları ile bağımsız şekilde yaşayabilmeleri için eğitimden sağlığa, ekonomiden sosyal hayata her alanda engelli ve yaşlılarımızın yanındayız”” diye konuştu.