van haber

Bakan Nebati: Manipülasyona izin vermeyeceğiz « Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Son Dakika Kocaeli Haberleri

20 Temmuz 2024 - 13:54

Bakan Nebati: Manipülasyona izin vermeyeceğiz

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, gündemde olan ayçiçek yağı stoğuna ilişkin yaptığı değerlendirmede manipülasyon yapılmasına izin …

Bakan Nebati: Manipülasyona izin vermeyeceğiz
Son Güncelleme :

08 Mart 2022 - 4:30

133 views

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, gündemde olan ayçiçek yağı stoğuna ilişkin yaptığı değerlendirmede manipülasyon yapılmasına izin vermeyeceklerini söyledi.

ANKARA (İGFA) – Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Halkbank Üreten Kadınlar Yarışması ödül töreninde yaptığı konuşmada, “Hiçbir şey yapmasak bile temmuz ayına kadar yetecek ayçiçek yağı stoğumuz var” diyerek bu konuda manipülasyon yapılmasına izin vermeyeceklerini bildirdi.

Hiçbir şey yapmasak bile temmuz ayına kadar yetecek ayçiçek yağı stoğumuz var” diyen Bakan Nebati, fiyat istikrarının sağlanmasının birinci önceliklerinden olduğunu kaydederek, “Enflasyonla mücadele sabırlı olmayı ve kararlı adımlar atmayı gerektirmekte. Tüm kurumlarla tam uyum ve istişare içinde çalıştığımızı belirtmek isterim. Bu bağlamda fiyat istikrarının kalıcı olarak tesis edilmesine ve sürdürülmesine yönelik kurduğumuz Fiyat İstikrar Komitesini aktif bir şekilde kullanıyoruz. Geçen hafta 3. toplantımızı gerçekleştirdik. Gıda fiyatları üzerindeki yukarı yönlü baskıyı artırmak ve halkımızın gıdaya ulaşımını kolaylaştırmak amacıyla KDV oranını yüzde 1’e indirdik. Enerji fiyatlarındaki artış sebebiyle meskenlerde ve tarımsal sulamada kullanılan elektrikte KDV’yi yüzde 8’e indirdik” diye konuştu.