1xbet

van haber

Bakan Karaismailoğlu, 'Arafta Sorular'da bir kez daha vurguladı: Dünyanın en büyüğü - Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Son Dakika Kocaeli HaberleriKocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Son Dakika Kocaeli Haberleri

19 Mayıs 2024 - 19:53

Bakan Karaismailoğlu, ‘Arafta Sorular’da bir kez daha vurguladı: Dünyanın en büyüğü

24 TV’de yayınlanan ‘Arafta Sorular’ programında Esra Elönü’nün sorularını cevaplayan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, ‘1915 …

Bakan Karaismailoğlu, ‘Arafta Sorular’da bir kez daha vurguladı: Dünyanın en büyüğü
Son Güncelleme :

07 Mart 2022 - 12:20

96 views

24 TV’de yayınlanan ‘Arafta Sorular’ programında Esra Elönü’nün sorularını cevaplayan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, ‘1915 Çanakkale Köprüsü, 2023 metre olması sebebiyle dünyanın en büyük orta açıklıklı asma köprüsü. Saatlerce süren yolculuğu 6 dakikaya düşürüyor.’ dedi.

Bakan Karaismailoğlu, 24 TV’de yayınlanan ve her bölümü merakla beklenen ‘Arafta Sorular’ programında Esra Elönü’nün sorularını cevapladı.

Bakan Karaismailoğlu’nun açıklamalarından satır başları:

2053’ün planlarını yapan bir Türkiye’nin Ulaştırma Bakanı’yım, hedeflerimiz var, yönümüz belli, çizgimiz belli

Çok mütevazı olmaya gerek yok, İstanbul’u navigasyondan daha iyi bildiğimi söyleyebilirim.

İstanbul’un dertleriyle dertlenecek yöneticilere ihtiyacı var. 94’ten önce hiçbir raylı sistemi olmayan bir İstanbul vardı. İnşallah tekrar o günlere dönmez.

İstanbul’un 1100 kilometreye kadar metro hattına ihtiyacı var. Yoksa bu trafik çilesi çekilemez.

İBB’yi engelleseydik, inşaatı devam eden metro hattının üzerine hafriyat dökerken onları engelleyebilirdik.

Muhaliflik, ülkenin menfaatlerine karşı olmak değildir. Biz, onlara baksaydık bu işlerin hiçbirini yapamazdık. Bizim hedeflerimiz var.

Bugün İstanbul Boğazı’ndan 40 bin gemi geçmekte. 2050 yılında bu sayı, 78 bine çıkacak. İstanbul Boğazı bu sayıyı kaldırmaz. Marmara Denizi gemi otoparkına dönecek.

1915 Çanakkale Köprüsü, 2023 metre olması sebebiyle dünyanın en büyük orta açıklıklı asma köprüsü. Saatlerce süren yolculuğu 6 dakikaya düşürüyor.

Ukrayna-Rusya krizi nedeniyle Orta Koridor’un önemi ortaya çıktı. Biz Çin-Avrupa ticaretindeki payımızı artırmaya çalışıyoruz.

1915 Çanakkale Köprüsü 2 milyar 545 milyon avroluk bir proje, 4 yıl gibi bir sürede bitiyor. Bu modelde yaptırarak hem süreden hem paradan kazanıyoruz.

Atama bekleyen arkadaşların mesajlarını görüyoruz hepsini not alıyoruz. İnşallah çözeceğiz.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı