1xbet

Aksaray'da fırınlara sıkı denetim - Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Son Dakika Kocaeli HaberleriKocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Son Dakika Kocaeli Haberleri

11 Ağustos 2022 - 12:35

Aksaray’da fırınlara sıkı denetim

Aksaray Belediyesi’ne bağlı Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Ramazan ayının ilk günlerinde fırınlarda ve unlu mamuller üreten işletmelerde denetimlerde …

Aksaray’da fırınlara sıkı denetim
Son Güncelleme :

03 Nisan 2022 - 11:40

25 views

Aksaray Belediyesi’ne bağlı Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Ramazan ayının ilk günlerinde fırınlarda ve unlu mamuller üreten işletmelerde denetimlerde bulundu.

AKSARAY (İGFA) – Aksaray’da şehrin birçok noktasında gerçekleştirilen denetimlerde unlu mamuller ve fırınlarda üretilen ürünlerde gramaj ve fiyat karşılaştırılması yapıldı.

İşletmelerin hijyen kurallarına uygunluğunu da denetleyen ekipler, halkın sağlığını korumak ve hileli satışları önleyerek vatandaşların ekonomik kayıp yaşamalarının önüne geçmek için uygunsuz satış yapan işletmelere yasal işlem yaptı.

Denetimlerle ilgili açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, vatandaşların sağlığı ve ekonomik kayıplarının öncelikleri olduğunu belirterek, “Halkımızın sağlığını tehdit edebilecek en ufak bir uygulamaya ve halkımızın ekonomik kaybına sebep olacak hileli satışa asla müsaade etmeyiz. Denetimlerini aralıksız sürdüren ekiplerimiz, Ramazan ayında gerekli önlemleri alarak denetim yaptılar. Bundan sonra da sık sık denetim yapacaklar” diye konuştu.