1xbet

van haber

Ak Parti Seferihisar İlçe Başkanı Ahmet Aydın’ın Dünya Kadınlar Günü Mesajı - Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Son Dakika Kocaeli HaberleriKocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Son Dakika Kocaeli Haberleri

18 Mayıs 2024 - 14:13

Ak Parti Seferihisar İlçe Başkanı Ahmet Aydın’ın Dünya Kadınlar Günü Mesajı

Toplumun en küçük parçası olan aileden başlayarak toplumsal yapımızın temel taşı olan kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlu olsun …

Ak Parti Seferihisar İlçe Başkanı Ahmet Aydın’ın Dünya Kadınlar Günü Mesajı
Son Güncelleme :

09 Mart 2022 - 2:18

107 views

Toplumun en küçük parçası olan aileden başlayarak toplumsal yapımızın temel taşı olan kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlu olsun.

Kadının hayatın her alanındaki yeri başka hiçbir şey ile doldurulamayacak kadar önemli ve değerlidir. Tarihi kahraman kadınlarla dolu olan bir milletin ferdi olmaktan duyduğum gururu bu önemli günde bir kere daha belirtmek isterim. Bu günün güçlü Türkiye’sini dün kuruluş ve kurtuluş mücadelesinde en önde yer alan Kara Fatmalara, Halide Onbaşılara ve kışın ortasında bebeğinin battaniyesini cepheye taşıdığı mermilerin üzerine örten Şerife Bacılara ve daha nice kahraman kadına borçluyuz. Bugün de kadının toplumdaki yeri eğitimden sanata, ekonomiden siyasete çok büyüktür. Ülkemizi daha ileriye taşımak için milletçe; kadını ve erkeği ile el ele, yan yana, birlikte çalışacağız. Biliyoruz ki kadın isterse her şeyi başarır. Bilimde, sanatta ya da tarlada kadın var olduğu her yerde, üstlendiği görevi daima başarı ile tamamlamıştır. Biz üzerimize düşen görevi yerine getiriyor ve kadının hak ettiği değeri toplumun tüm kesimlerinde bulması için kadınlarımızla birlikte çalışıyoruz.

Kadına karşı yapılan ayrımcılığın ve şiddetin hem aile içinde hem de eğitim ve iş hayatında önlenmesi için kalıcı çözümlerin üretilmesi noktasında sorumluluk alanlarımızda çalışıyoruz. Kadına yönelik psikolojik ve fiziksel şiddetin her türlüsünün daima karşısındayız. Kadınlarımızın hak mücadelesinde kararlılıkla ve tüm hassasiyetimizle yanlarında olmaya devam edeceğiz.

Bu özel gün vesilesiyle tüm kadın çalışma arkadaşlarımın, kardeşlerimin, ülkemizdeki ve dünyadaki tüm kadınların ve geleceğin güçlü kadınları kız çocuklarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutluyorum.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı