1xbet

UNICEF açıkladı... 12,3 milyon çocuk yardıma muhtaç - Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Son Dakika Kocaeli HaberleriKocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Son Dakika Kocaeli Haberleri

17 Ağustos 2022 - 08:05

UNICEF açıkladı… 12,3 milyon çocuk yardıma muhtaç

UNICEF, Suriyeli 12,3 milyon çocuk insani yardıma muhtaç olduğunu açıkladı. Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu (UNICEF), Suriyeli 12,3 …

UNICEF açıkladı… 12,3 milyon çocuk yardıma muhtaç
Son Güncelleme :

08 Mayıs 2022 - 18:52

51 views

UNICEF, Suriyeli 12,3 milyon çocuk insani yardıma muhtaç olduğunu açıkladı.

Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu (UNICEF), Suriyeli 12,3 milyondan fazla çocuğun insani yardıma muhtaç olduğu uyarısında bulundu.

UNICEF Ortadoğu ve Kuzey Afrika Direktörü Adele Khodr yaptığı yazılı açıklamada, “milyonlarca Suriyeli çocuk Suriye’de ve komşu ülkelerde hala korku, belirsizlik ve ihtiyaç içinde yaşıyor.” dedi.

euronews’in aktardığı habere göre, ülke içinde 6,5 milyon, komşu ülkelerde ise 5,8 milyon çocuğun insani yardıma ihtiyaca olduğu vurgulanan açıklamada, Ukrayna savaşı yüzünden gıda da dahil olmak üzere temel ihtiyaç maddelerinin fiyatlarının hızla yükseldiği kaydedildi.

Açıklamada 11 yıldır iç savaşın devam ettiği Suriye’de 13 bin çocuğun öldürüldüğü belirtilirken, sadece bu yılın ilk üç ayında 213 çocuk öldürüldüğü bildirildi. UNICEF, Suriye’nin kuzeybatısında isyancıların kontrol ettiği bölgede yaklaşık bir milyon çocuğa acil olarak insani yardım ulaştırabilmek için 20 milyon dolara ihtiyacı olduğunu vurguladı.

2011 yılından bu yana devam eden iç savaş, bu ülkede 500 binden fazla kişinin ölümüne yol açtı.