1xbet

Türkiye'den Buça açıklaması: Görüntüler dehşet verici - Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Son Dakika Kocaeli HaberleriKocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Son Dakika Kocaeli Haberleri

1 Temmuz 2022 - 19:12

Türkiye’den Buça açıklaması: Görüntüler dehşet verici

Dışişleri Bakanlığı, Buça ve İrpin dahil çeşitli bölgelerden gelen görüntüler hakkında, görüntülerin dehşet verici ve insanlık adına üzücü …

Türkiye’den Buça açıklaması: Görüntüler dehşet verici
Son Güncelleme :

06 Nisan 2022 - 10:06

26 views

Dışişleri Bakanlığı, Buça ve İrpin dahil çeşitli bölgelerden gelen görüntüler hakkında, görüntülerin dehşet verici ve insanlık adına üzücü olduğunu kaydetti.

ANKARA (İGFA) – Dışişleri Bakanlığı, Buça ve İrpin’den gelen görüntüler hakkında yazılı açıklama yaptı.

Açıklamada, katliam görüntülerinin dehşet verici olduğunun altı çizildi: “Kiev yakınlarındaki Buça ve İrpin dahil çeşitli bölgelerden basına yansıyan katliam görüntüleri dehşet verici ve insanlık adına üzücüdür. Ukrayna halkının acısını paylaşıyoruz.”

“MASUM SİVİLLERİN HEDEF ALINMASI ASLA KABUL EDİLEMEZ”

Bakanlıktan yapılan açıklamada, sorumluların hesap vermesi gerektiği belirtilerek, “Masum sivillerin hedef alınması asla kabul edilemez. Konunun bağımsız bir soruşturmaya tabi tutularak sorumluların tespit edilmesi ve hesap vermelerinin sağlanması temel beklentimizdir. Türkiye, insanlık adına utanç verici bu tür sahnelerin son bulması ve bir an önce barışın sağlanması için çalışmaya devam edecektir” ifadelerine yer verdi.