1xbet

Kraliyette FETÖ skandalı - Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Son Dakika Kocaeli HaberleriKocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Son Dakika Kocaeli Haberleri

11 Ağustos 2022 - 08:58

Kraliyette FETÖ skandalı

İngiliz medyasının haberine göre, FETÖ’den tutuklanan eski milletvekili İlhan İşbilen’in eşi Nebahat Evyap İşbilen, Prens Andrew’e 750 bin …

Kraliyette FETÖ skandalı
Son Güncelleme :

02 Nisan 2022 - 15:38

26 views

İngiliz medyasının haberine göre, FETÖ’den tutuklanan eski milletvekili İlhan İşbilen’in eşi Nebahat Evyap İşbilen, Prens Andrew’e 750 bin sterlin rüşvet verdi.

İngiltere’de Prens Andrew hakkında açılan bir dava FETÖ skandalını ortaya çıkardı. İngiliz Daily Mail gazetesinin yayımladığı mahkeme kayıtlarına göre, FETÖ’den tutuklanan eski AK Parti Milletvekili İlhan İşbilen’in eşi Nebahat Evyap İşbilen, İngiliz pasaportu alabilmek için Prens Andrew’e 750 bin sterlin rüşvet verdi.

Habere göre ikiliye, Goldman Sachs’ta bankacılık yapan Selman Türk adlı kişi aracılık etti.

Selman Türk, FETÖ’nün İngiltere’deki bankası olarak bilinen ve daha sonra batan Heyman Al dijital bankacılık şirketinin kuruculuğu ve yöneticiliğini yapmıştı.

Selman Türk’ün, İşbilen’e Türkiye’deki mal varlıklarını İngiltere’ye taşıması ve Türkiye’deki soruşturmalardan kaçabilmesi için yardımcı olacağını söylediği belirtiliyor.

Prens’in daha sonra parayı iade ettiği, ancak Selman Türk’ün İşbilen’e parayı vermediği iddialar arasında.

Prens Andrew’in davasının yanı sıra, İşbilen ve Selman Türk arasında da dolandırıcılık suçlamasıyla açılan dava da devam ediyor.

Selman Türk’ün, Prens’in eski eşi Sarah Ferguson’a da 225 bin sterlin ödeme yaptığı ifade ediliyor.