1xbet

Çin'in Silikon Vadisi karantinaya alındı - Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Son Dakika Kocaeli HaberleriKocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Son Dakika Kocaeli Haberleri

25 Haziran 2022 - 08:15

Çin’in Silikon Vadisi karantinaya alındı

Çin’in Silikon Vadisi artan koronavirüs vakaları nedeniyle karantinaya alındı. Çin’in Silikon Vadisi olarak anılan teknoloji üretim merkezlerinin …

Çin’in Silikon Vadisi karantinaya alındı
Son Güncelleme :

14 Mart 2022 - 13:48

24 views

Çin’in Silikon Vadisi artan koronavirüs vakaları nedeniyle karantinaya alındı.

Çin’in Silikon Vadisi olarak anılan teknoloji üretim merkezlerinin yer aldığı Şenzen kenti, artan Covid-19 vakaları nedeniyle karantinaya alındı.

Şenzen’de üretim yapan Apple’ın iki tedarikçisi Foxconn ve Unimicron Teknoloji üretimi durdurdu.

Şenzen’de toplu ulaşım geçici olarak durduruldu ve insanlara evden çalışmaları söylendi. Apple’ın iki tedarikçisi Foxconn ve Unimicron Teknoloji ileri bir tarihe kadar operasyonlarını askıya aldı. Foxconn üretimde aksamalara yol açmaması için yedek üretim tesislerini devreye sokacağını açıkladı.

BBC News’in aktardığı habere göre Çin’de bu yıl kaydedilen vaka sayısının ülkede 2021’de kayda geçen toplam vaka sayısını geçtiği duyuruldu.

Çin’de Mart ayının başından beri en az beş bölgede kapanma uygulamaları devam ediyor. 9 milyon nüfuslu bir endüstriyel üretim merkezi olan Çangçun şehri Cuma günü karantinaya alındı.