1xbet

van haber

Budapeşte'de Bursa rüzgârı - Kocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Son Dakika Kocaeli HaberleriKocaeli Haber, Kocaeli Haberleri, Son Dakika Kocaeli Haberleri

1 Aralık 2023 - 13:34

Budapeşte’de Bursa rüzgârı

2022 Türk Dünyası Kültür Başkenti Bursa, Macaristan’ın başkenti Budapeşte’de düzenlenen Travel Exhibition’da tanıtıldı. BUDAPEŞTE (İGFA) – 2022 …

Budapeşte’de Bursa rüzgârı
Son Güncelleme :

09 Mart 2022 - 3:42

121 views

2022 Türk Dünyası Kültür Başkenti Bursa, Macaristan’ın başkenti Budapeşte’de düzenlenen Travel Exhibition’da tanıtıldı.

BUDAPEŞTE (İGFA) – 2022 Türk Dünyası Kültür Başkenti Bursa, başta Avrupa olmak üzere dünyanın dört bir yanında tüm değerleriyle tanıtılıyor.

3-6 Mart 2022 tarihleri arasında Macaristan’ın başkenti Budapeşte’de düzenlenen ve HUNGEXPO’da gerçekleştirilen Budapeşte Turizm Fuarı, Bursa’nın tanıtımına sahne oldu.

Fuara; Uluslararası Türk Kültür Teşkilatı TÜRKSOY Genel Sekreteri Düsen Kaseinov, Türk Devletleri Teşkilatı Macaristan Ofisi İcra Direktörü Büyükelçi Dr. János Hóvári, Türk Devletleri Teşkilatı’na üye ülkelerinin büyükelçileri ve temsilcilerinin yanı sıra Bursa 2022 Türk Dünyası Koordinatörü, Bursa Kültür A.Ş. Genel Müdürü Fetullah Bingül ile Bursa Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Hüseyin Buran katıldı.

BUDAPEŞTE’DE BURSA OTURUMU

Macaristan Dışişleri ve Dış Ticaret Bakanı Péter Szijjártó’un açılış konuşmasını yaptığı ve Mısır heyetinin onur konuğu olarak ağırlandığı fuarda, 2022 Türk Dünyası Kültür Başkenti Bursa için özel oturum düzenlendi.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Uluşehir Turizm Koordinatörü Anıl Bayık’ın 2022 Türk Dünyası Kültür Başkenti Bursa’nın turizm değerlerine yönelik sunum yaptığı fuarda, Türk Devletleri Teşkilatı için özel hazırlanan alanda teşkilata üye ülkelerin tanıtımları yapıldı.

Fuar süresince Macar seyahat severlere Türk dünyasının tarihi, kültürel ve doğal zenginlikleri anlatıldı.

Bursa heyeti ayrıca, fuar alanında Macar turizm profesyonelleri ile ikili görüşmeler gerçekleştirdi; iki ülke arasındaki turizm fırsatları değerlendirildi.